• 16 maja 2021
  • by admin_adamg
  • 0

Gdzie wybrać się na rower. Czyli trasy rowerowe w okolicy

Jako miłośnik dwóch kółek często przed wyjazdem mam dylemat, gdzie pojechać, co zobaczyć lub co nowego mógłbym jeszcze odkryć w okolicy? Tym z was, którzy czują podobnie chciałbym 

podzielić się z moimi spostrzeżeniami. Zapraszam do lektury

  Co znajdziesz w artykule:

1 Trasy rowerowe w okolicy

2 Jaki rower zabrać ze sobą na wakacje

3 Najczęściej zadawane pytania.

Artykuł będzie oparty na moich spostrzeżeniach i wnioskach jakie wyciągnąłem, mam nadzieje, że choć część z was którzy zadają sobie podobne pytanie zajdzie odpowiedz poniżej.

Dodam tylko, że do najbliższej trasy rowerowej (międzynarodową trasa rowerowa EuroVelo10 R10) jest od nas zaledwie 400 metrów tyle soma jest do wypożyczali rowerów.

Trasy rowerowe w okolicy

Wielu z Was pewnie przed każdym wyjściem na rower zadaje sobie to pytanie,

Gdzie, w jaką stronę pojechać?

dlatego poniżej przedstawiam kilka najciekawszych propozycji moim zdaniem

1 Kierunek na wschód – czyli trasą R10 na Hel

 Zalet tej trasy jest kilka, mianowicie zależnie od typu roweru (MTB, szosa, miejski czy Gravel) można wybrać różną nawierzchnię (kostka brukowa, ścieżką leśna czy asfalt) druga niewątpliwa zaleta to widoki po drodze oraz atrakcje  do zwiedzania na Helu. 

Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, iż w sezonie letnim jest duże prawdopodobieństwo, że na zakorkowany Hel dojedzie się wcześniej rowerem niż samochodem. 

Dla bardziej ambitnych proponuje po dojeździe na Hel wybrać się tramwajem wodnym do trójmiasta i wtedy wracać rowerem

Długość trasy w jedną stronę to 37 km.

2 Kierunek zachód – czyli trasą R10 do Jastrzębiej Góry (po drodze można zahaczyć o latarnię morską w Rozewiu ) lub dla osób mających lepszą kondycję fizyczną dalej w kierunku zachodnim ścieżką leśną wzdłuż wybrzeża po drodze zwiedzając okoliczne miejscowości Karwia, Dębki, Białogóra.

Długość trasy do jastrzębiej Góry to 7 km. 

3 Dla osób ceniących mocne wrażenia proponuje tor rowerowy MTB o długości około 2,5 km 

4 Dla osób ceniących ciszę i spokój oraz nie lubiących szablonów proponowałbym niezliczone ścieżki leśne których w naszym regionie nie brakuje. 

Jaki rower zabrać ze sobą na wakacje?

 Tu moja opinia jest bardzo prosta. Rower musi być porostu sprawny. 

Uważam, że nie ma znaczenia to jakiego typu jest rower lub jaki typ roweru jest najlepszy. 

Moim zdaniem, każdy powinien mieć rower taki, jaki mu się po prostu podoba (ważne by był sprawny)  a trasa by pokręcić kilometry napewno się znajdzie.

Najczęściej zadawane pytania

Czy jazda na rowerze w czasach COVID -19 jest bezpieczna?

Pomimo, że nie jestem lekarzem ani żadnym specjalistą w tej dziedzinę to uważam, że tak ponieważ tylko na rowerze zachowujemy naturalnie dystans społeczny oraz poprawiamy swoją kondycję i zdrowie.

Czy warto zabrać ze sobą rower na wakacje?

Moim zdaniem tak tylko trzeba mieć bagażnik rowerowy. Co zrobić gdy go nie ma? Nic straconego zawsze można rower wypożyczyć, jak już wcześniej wspominaliśmy najbliższa wypożyczalnia rowerów znajduje się 400 metrów od nas (w przyszłości planujemy doposażyć obiekt w rowery dla gości)

Czy warto zabrać ze sobą takie rzeczy jak pompka czy klucze?

Nie. Uważam nie nie ma takiej potrzeby ponieważ przy ścieżkach rowerowych są tak zwane punktu naprawy z podstawowymi kluczami, pompką itp.

Odpowiadając na pytanie gdzie wybrać się na rower?

Odpowiadam wszędzie najważniejsze są chęci, dobry humor oraz uśmiech by wrócić do domu naładowany endorfinami (znajomi mówią, że najtrudniej jest się ubrać na rower)

A jakie jest wasze zdanie?

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *